Spar 27%

Elegante sengesæt - Metropolis - Grafitgrå Jaquard satin

Vælg variant for at se leveringstid
Sildebensstriberne på Metropolis sengetøj fremstår tidløse og sofistikerede. Den vævede struktur på den ædle jacquardsatin kommer til sin ret, og stoffet føles lige så luksuriøst, som det ser ud.

Elegante Mettropolis sengesættet, er fremstillet i den bedste Jaquardvævet bomuld, der giver et flot mønster, og en uovertruffen komfort og silkeblød luksusfølelse.

Dette sengesæt er i topkvalitet, syet med skjult lynlås, og selve lynlåsen er fremstillet af metal og ikke plastik som i billigere sengesæt.

Tysk topkvalitet.

Jacquard-design er fintrådede, højkvalitetsstoffer fremstillet af ren bomuld. I modsætning til farvetryk skabes mønstrene af en jacquard på vævemaskinen. Ekstraordinære looks skabes fra den uafhængige hævning og sænkning af de såkaldte warptråde. Billedmotiver af et jacquardsatin sengetøj fremstår i relief, fordi de skinnende fibre i mønsteret og baggrundsområdet reflekterer lyset forskelligt.

Fra 1.099 DKK Normalpris 1.499 DKK
Fra 1.099 DKK Normalpris 1.499 DKK
  • Prisgaranti
  • Fri fragt ved køb over 700 kr.
  • Altid hurtig levering
  • Fast lav fragtpris 29 kr. ved køb under 700 kr.

Metropolis sengesæt med sildebensmønster.

Farve Grafitgrå.

Ét sæt består at ét dynebetræk og ét pudebetræk.

Specifikationer
Produktionsland Tyskland
Sengetøjsfarve Grå
Sengetøjsmateriale Egyptisk bomuldssatin
Mærke Elegante
Andet OEKO-TEX® 100 Class I, Vaskbar ved 60 grader
Skriv din egen anmeldelse
Du anmelder:Elegante sengesæt - Metropolis - Grafitgrå Jaquard satin

Write your custom cms block content....... (block identifier 'price_popup_note_content', title 'Price Note' )